Енергетичний ринок суттєво змінився завдяки новому законодавству в Україні. Приймається європейська економічна модель, здатна гарантувати прозорість ціноутворення та високий рівень безпеки. Тепер ціни створюються попитом та пропозиціями, а не державним контролем. Завдяки таким змінам збільшилася кількість продавців та покупців, які легко взаємодіють між собою на Українській енергетичній біржі.
Актуальні ціни на газ
Раніше вартість становила 609 доларів за тонну зрідженого газу, пізніше вона збільшилася до 988 доларів, а сьогодні ціна ще вища. Це обумовлено змінами цін на нафту та воєнними діями в Україні. Після закінчення торгів на сайті біржі формується детальний графік актуальних цін, що дозволить вивчити показники і завтра вже суттєво переробити торгову стратегію.
Вартість газу також може відрізнятися, виходячи з того, де він видобувається. Це ще одна перевага біржі, тому що покупці можуть вибрати будь-яке джерело та задовольнятися прозорим ціноутворенням. Потенційні покупці мають право працювати на різних ринках, щоб купувати газ як на один день уперед, так і на більший термін.
Переробка законодавства
Істотні зміни дозволили створити абсолютно новий ринок, де кожен одержує рівні умови. Серед основних моментів необхідно виділити такі фактори:
- ключовий пріоритет визначено як захист прав споживачів та продавців;
- створення необхідних умов торгівлі газом;
- вільний вибір постачальників;
- відсутність будь-якого втручання державних органів;
- вільний доступ до систем розподілу газу.
До біржі мають доступ будь-які учасники, які бажають придбати необхідну кількість газу. Про це можна прочитати тут https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/lpg/, а також уточнити інформацію у операторів служби підтримки. Фахівці готові надати свої рекомендації та поради, а також підготувати статистичну інформацію у вигляді звіту.
Особливості сучасного ринку
Монополізація пішла у минуле і сьогодні ціна визначається реальним попитом та пропозиціями. Регулювання вартості також пішло у минуле, що дозволило з’явитися над ринком великій кількості продавців. Покупці також отримують свободу вибору з огляду на поточні котирування від різних постачальників.
Ринок може бути короткостроковим, середньостроковим та довгостроковим. Ключове визначення – це обсяг газу, що купується. Аукціони створюються у форматі електронних торгів, де заздалегідь кожен потенційний покупець має пройти реєстрацію та акредитацію.
Прозорість енергетичної біржі
Співробітники майданчика нададуть допомогу новачкам, гарантуючи комфортні умови для реєстрації та подальшої акредитації. По телефону є постійна підтримка, але є можливість скористатися послугами персонального менеджера. Він відповість у будь-який час та надасть свої поради щодо проведення торгів.
Повна прозорість та безпека гарантуються на всіх етапах взаємодії біржі та покупця. Безпека гарантує за рахунок шифрування даних та перевірки кожного учасника майданчика. Також клієнти захищені від недобросовісних угод із проблемними продавцями.