Лікування у гнатолога: різновиди діагностики

Вузькі спеціалісти, що працюють в багатьох стоматологічних клініках, розв’язують проблеми функціонування скроневого нижньощелепного суглоба. Гнатолог збирає анамнез за допомогою опитування пацієнта, інструментальних та апаратних методів діагностики. Щоб встановити коректний діагноз у деяких випадках потрібні додаткові обстеження.

Коли звертаються до гнатолога

Прийом сучасний ортодонт гнатолог Київ веде у державних та приватних клініках. Щоб потрапити до фахівця, потрібно записатися чи отримати направлення від стоматолога, в якого лікується пацієнт. Особливої підготовки візит не потребує.
В деяких випадках перед серйозним протезуванням ортодонт гнатолог Київ консультує хворих, які мають скарги на нехарактерні звуки під час відкривання та закривання рота, шум у вухах. До симптомів, що потребують втручання вузького спеціаліста, належать головні болі, дискомфорт у вухах, шиї, швидке стирання зубної емалі.

Збір анамнезу: опитування

На першому прийомі лікар має відтворити історію захворювання, тому варто серйозно поставитися до його запитань. Важливо згадати:
• час виникнення патологічного стану (больового відчуття, стороннього шуму, звуків, клацання чи хрускоту щелепи);
• інтенсивність больового синдрому (коли наростає, коли спадає);
• наявність супутніх проблем (дискомфорт у шийному відділі хребта, головні болі, швидке старіння).

Апаратні обстеження

Щоб з’ясувати причини та обсяг патології, гнатолог направляє пацієнта на апаратне обстеження. Це може бути МРТ чи комп’ютерна томографія. Часто роблять знімки щелепи у декількох проєкціях, що дозволяє визначити проблему та причину больових відчуттів. Після обробки знімків спеціаліст може порадити медикаментозне лікування, масаж, носіння спеціальної капи тощо.

Інструментальна діагностика

Для підтвердження діагнозу та визначення механізму виникнення патологічного стану можуть використовуватися методики інструментальної діагностики, серед яких:
• кондилографія – детальна оцінка рухів скроневого нижньощелепного суглоба з урахуванням індивідуальних параметрів хворого;
• аксіографія – запис траєкторії основних рухів СНЩС;
• фоноартрографія – реєстрація аномального шуму всередині скроневого нижньощелепного суглоба при наявності в ньому патологій;
• артрографія – виявлення порушень кровопостачання лицьової зони черепа.
Різноманітність методів діагностування дозволяє точно визначити причину хвороби та скласти план ефективної терапії.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.